Değmez dediğin insan, kalbinin her kıvrımına değer ya; hayatın en falsolu küfürlerinden biridir bu aslında..!

5 Ocak 2013

birini seveceksin ki mutlu olasın...

Yusuf olmaksa muradın yada Zülayha; korkmayacaksın ölümden.Ölümün ayrılık değil kavuşmak olduğunu bileceksin... Dünyaya kafa tutacaksın tek başına. Yandaş, yoldaş aramayacaksın. Bir Allah’ına bir kendine güveneceksin sadece. Yol arkadaşın terk etse bile seni yarı yolda, aşkına sahip çıkacaksın sonuna kadar. Tek başıma taşıyamam demeyeceksin. Ölünceye kadar taşıyacaksın şerefle. Karşılık beklemeyeceksin.
Sevmek olacak tek amacın. Sevilmemişsin ne fark eder. Ayıplanmaktan korkmayacaksın. Sevgini gurur madalyası olarak taşıyacaksın göğsünde, kim ne derse desin… Sevgin için zindana atılmayı da attırmayı da göze alacaksın. Karanlıklar sırdaşın, böcekler yoldaşın olacak. Bileceksin sonunda ayrılık olduğunu...
İsyan etmeyeceksin, vuslat beklemeyeceksin. Zaman ve mekan sizi ayırmayacak. Nerede olursan ol, her daim sevdiğinin yanında olacaksın. Üzüntüsüne üzülecek, sevincine sevineceksin. Sanma ki beraber olmak için, yan yana olmak lazım. Gönüller beraberse mesafenin ne önemi var..! Gönül gözüyle görecek, duyacaksın. Gönül diliyle konuşacaksın.

Bilmez misin gönlü kainat bile kuşatamaz dar gelir. Gönül dilinden anlamam, konuşamam, dayanamam bu çileye karşılıksız hiçbir şey veremem diyorsan; talip olmayacaksın Yusufluğa. Yusuf olmak için Yusuf gibi yürek gerek, gönül gerek, iman gerek. Züleyha değilsen eğer peşine düşmeyeceksin Yusufların. Kendi ayarında birini seveceksin ki mutlu olasın.

0 Comments: